İş

Zyxel, hibrit küçük ve orta ölçekli işletmeler için yeni uç nokta güvenlik çözümü Astra’yı piyasaya sürdü

Zyxel’in yeni güvenlik çözümü Astra, tüm uç noktaları tek bir portal üzerinden izleme ve bakımını yapma özellikleriyle hibrit küçük ve orta ölçekli işletmelerin güvenlik gereksinimlerini karşılayacak.

Güvenlik ve bulutla geliştirilmiş konut ve iş analitiği başkanı Zyxel Networks, hibrit çalışmanın yükselişiyle birlikte küçük ve orta ölçekli işletmelerin ortaya çıkan güvenlik ihtiyaçlarına yanıt olarak yeni bulut tabanlı uç nokta güvenlik hizmeti Astra’yı piyasaya sürdü. Günümüzde giderek daha fazla insanın uzaktan çalışmayı tercih etmesiyle birlikte kurumların bulut tabanlı sistemlere geçişi hızlanmıştır. Yakın tarihli bir Gartner araştırması, işletmelerin %85’inden fazlasının 2025 yılına kadar bulut teknolojilerini benimsemiş olacağını ortaya koyuyor.

Son dönemde uzaktan ve esnek çalışma uygulamalarının artması, çalışanların iş yeri ağlarına bağlanarak her yerden çalışabilmelerini sağlıyor. Bu, işletmelerin artık şube ofislere ve bulut tabanlı uygulamalara erişim gerektiren birden fazla cihazla daha fazla uzaktan çalışanı desteklemesi gerektiği anlamına geliyor.

Bu merkezi olmayan ağ sistemleri, modern iş gücünde çok ihtiyaç duyulan esnekliği sağlayabilirken, ne yazık ki siber güvenlik risklerini artırıyor. Zyxel tarafından bu soruna çözüm olarak geliştirilen Astra, kullanıcılara birden fazla uç noktaya kurulabilen bulut tabanlı bir güvenlik hizmeti sunuyor ve nerede çalıştıklarından bağımsız olarak birincil güvenlik koruması sağlıyor.

Çalışanlar, ofis molaları dışında bile güvende

Zyxel’in yeni çözümü Astra, Dark Web Monitor, IP/URL Prestige ve Web Filtreleme yetenekleri dahil olmak üzere ilgili işletme yöneticisine güvenlikle ilgili tüm kontrolü sağlayarak çalışanların cihazlarını ofis dışındayken bile izlemeyi ve güvenceye almayı mümkün kılıyor. Bulut tabanlı Astra’nın tehdit istihbarat veritabanı otomatik olarak güncellenir ve gerçek zamanlı olarak uç noktalara gönderilir. Bu sayede kullanıcıların her zaman yeni olan Astra için güncellemeleri manuel olarak indirip çalıştırmalarına gerek kalmıyor.

Güvenliği sağlamak artık daha kolay

Astra, ağ yöneticilerinin, bu yıl içinde piyasaya sürülecek bir masaüstü sürümüne sahip orijinal bir taşınabilir uygulama aracılığıyla uzak cihazlardaki güvenlik ayarlarını kolayca izlemesine ve kontrol etmesine olanak tanır. Bu birleşik platform, ihtiyacı olan ekiplere anında görünürlük ve erişilebilirlik sağlayan uyarıları, raporları ve olay analizlerini bir araya getirir. Astra uygulaması, cihaz performansından ödün vermeden kullanıcıları kimlik avına ve istismar saldırılarına karşı korumak için taşınabilir cihazlara da kurulabilir.

Zyxel Gateway SBU’nun Kıdemli Lider Yardımcısı Bay Ken Tsai,“Günümüzün esnek çalışma koşullarını sağlamak için sunulan hibrit uygulamalar, çalışanlar için son derece değerli ancak bu durumdan doğabilecek siber riskler de göz ardı edilmemeli. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler, güvenlik sağlayan genişleyen bir tehdit ortamı ile karşı karşıya. Zyxel’in çeşitli güvenlik duvarlarını ve bulut güvenlik hizmetlerini birleştiren Astra, küçük ve orta ölçekli işletmelere iş süreçlerini güvence altına almak için birleşik ve tutarlı bir yaklaşım sunuyor” dedi.

Astra uygulaması şu anda iOS ve Android uygulama pazarlarında lisanslı bir hizmet olarak mevcuttur. Ayrıca Zyxel, bu yıl içinde Astra’nın bir masaüstü sürümünü piyasaya sürmeyi planlıyor. Her lisanslı kullanıcı, Astra’yı en fazla iki uç noktaya kurabilir. İşletmeler, 999 çalışana kadar lisans satın alabilir ve hepsini tek bir Astra portalından yönetebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

saray-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu