Haber

Biden’dan ‘azil’ açıklaması: Hükümeti kapatmak istiyorlar

ABD Lideri Joe Biden, Cumhuriyetçi Parti’nin kendisine yönelik azil soruşturması başlatmak için harekete geçmesine ilişkin açıklama yaptı.

Reuters haber ajansının haberine göre Demokrat Partili Biden, kendisine yönelik azil soruşturmasına ilişkin açıklamalara ilişkin ilk kez Virginia’da düzenlenen yardım etkinliğinde konuştu. Biden, burada yaptığı açıklamada, “Nedenini tam olarak bilmiyorum ama beni görevden almak istediklerini biliyorlardı. Şu anda söyleyebileceğim en iyi şey, hükümeti kapatmak istedikleri için beni görevden almak istemeleridir. “

‘İLK GÜNDEN BERİ BENİ İFADE ETMEK İSTİYOR’

Azil soruşturmasına odaklanmak istemediğini söyleyen Joe Biden, “Her gün kalkıyorum. Bu bir şaka değil; azil konusuna odaklanmıyorum. Yapmam gereken bir iş var.” ABD Lideri Biden, Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi üyesi Marjorie Taylor Greene’e işaret ederek, başkan olduğu ilk günden itibaren onu görevden almak istediğini iddia etti.

Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, 12 Eylül’de Biden’a yönelik azil soruşturması için resmi davette bulunmuştu. McCarthy, Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçilerin Biden hakkında “ciddi ve inandırıcı” argümanlar ortaya koyduğunu ve azil soruşturmasının sürdüğünü açıklamıştı. Soruşturmanın son dönemde bu iddialar üzerinde çalışan Adalet, Gözetim ve Mali Mevzuat Komisyonu tarafından ortaklaşa yürütüleceği belirtildi. (DIŞ HABER)

buyukorhanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu