Haber

Akil Gençlik Başkanı Delil Ateş: “Gençlerin tercihi Recep Tayyip Erdoğan”

Bilge Gençlik Platformu Genel Lideri Kanıt Ateş, yaklaşan 2023 Genel Seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Gençlerin kararı belli, gençlerin tercihi Recep Tayyip Erdoğan” dedi.

Türkiye’nin sandık başına gideceği 2023 Genel Seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Akil Gençlik Platformu Başkanı Delil Ateş, gençlerin tercihinin Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan olacağını söyledi. Ateş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarının ardından cumhurbaşkanı adayı konusunda anlaşma sağlanamamasının Millet İttifakı’na olan güvensizliği ortaya koyduğunu kaydetti.

“Ortak aday belirleyemeyen ittifakın ülke yönetiminde başarılı olma şansı yoktur”

Millet İttifakı’nı ortak aday gösterememekle eleştiren Ateş, “Millet İttifakı’nın gençlere güven vermediğini daha önceki basın açıklamalarımızda ve televizyon programlarımızda dile getirdik. gençlerin cumhurbaşkanı adayı için herhangi bir isim üzerinde anlaşamamaları Millet İttifakı’nın güvensizliğini ortaya koymaktadır.Meral Akşener’in son açıklamaları ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha ortaya koymuştur.Millet İttifakı iç çekişmeli bir ittifak olarak tarihteki yerini almıştır. Koalisyon hükümetlerinden haberi olmayan yeni nesle fragmanı gösterdiler.Ülke yönetiminde ortak aday belirleyemeyen ittifakın talihi Büyük depremin yaralarını saracak ne vaktimiz ne de gücümüz var. Ülkemizin son dönemde yaşadığı bu durum, gençler olarak Millet İttifakı’ndaki aday adaylığı oyunlarını hayretle izliyoruz. gençliğinden beri siyasetin içinde olan başkan, her zaman gençlerin yanında yer aldı. Gençliğe olan güveninden dolayı milletvekili seçilme yaşını önce 25’e, ardından 18’e indirerek bu alanda büyük bir devrim yaptı. Birçok alanda gençlerin önünü açan lider Sn. Erdoğan. Gençler, Türkiye’nin dünyanın lider ülkesi olma yürüyüşünün yanında olacak. Ulusal ve yerli olarak geliştirilen teknolojinin daha da yaygınlaştırılması noktasında hareket eden gençler, cesur siyasetin yanında yer alacaktır. Gençlik, Avrupa ve ABD’den izin alanların değil, 2. yüzyıl yürüyüşünü Anadolu’dan başlatanların yanındadır. Gençlerin kararı bellidir, gençlerin tercihi Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu